Wystawa Wizytówka Chopina, Pałac Krasińskich

2010 Warszawa, Polska

"Wizytówka Chopina" to wystawa ukazująca największą na świecie kolekcję autorskich rękopisów Fryderyka Chopina, która znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej. 

Celem scenografii zaprojektowanej przez pracownię WWAA i Borisa Kudličkę, było przeniesienie zwiedzających do innej rzeczywistości, abstrakcyjnego świata kompozytora.

Firma Arser Wood Polska była generalnym wykonawcą projektu. Zakres prac obejmował wykonania i dostarczenie sprzętu wystawienniczego wraz instalacją scenografii. 

 

Przewodnim elementem ekspozycji były cienkie paski giętej sklejki wykonane w specjalnej technologii jej wyginania, które przywodzą na myśl zarówno produkcję instrumentu muzycznego, jak i powstawanie samego utworu. Tłem dla tej instalacji była jednolita ciemna podłoga wykonana ze sklejki wywijająca się w formie ścianek z nadrukowanymi tekstami i gablot, w których umieszczone zostały eksponaty. Obszerne siedziska w tym samym ciemnym kolorze i formie podobnej do formy gablot służą jako miejsce “zanurzenia w muzyce” płynącej ze słuchawek towarzyszących zwiedzającym.

Elektroniczna wersja wystawy znajduje się na stronie internetowej: www.wizytowkachopina.pl.