Prywatne Biuro

2012 Zurich, Szwajcaria

Przestrzeń w pomieszczeniu biurowym została stworzona tak wokół jak i pod wpływem mających się w nim znaleźć przedmiotów takich jak biurko, rzeźba oraz obraz ścienny.

Jako wykonawca generalny prac stolarsko-meblarskich, firma Arser Wood Polska wykonała nietypowe konstrukcje ścienne, w których wyfrezowane otwory utworzyły charakterystyczny i niepowtarzalny wzór. Poprzez zmianę głębokości i kąta frezowania uzyskano ornamentacyjny charakter ścian. Głębokość frezu staje się minimalna, gdy powierzchnia jest bezpośrednim tłem dla obiektu, natomiast wraz z odejściem od niego głębokość frezu wzrasta. Tak przygotowane elementy ścienne stworzyły tło dla przedmiotów znajdujących się w gabinecie.

Do produkcji użyto 50 mm sklejki birch up. Materiał bazowy do produkcji sklejki został selektywnie wybrany tak aby zapewnić najwyższą jakość forniru, aby uzyskać m.in. jednorodność kolorystyczną i brak ubytków w widocznych miejscach przekrojów.

Dodatkowo w ramach projektu wykonano meble biurowe do dwóch dodatkowych pomieszczeń biurowych oraz zabudowę kuchenną i łazienkową z wykorzystaniem forniru birch up.

Wnętrze gabinetu zostało zaprojektowane przez warszawska pracownie WWAA.

zurich_1
zurich_2
zurich_3
zurich_4
zurich_5
zurich_6
zurich_7
zurich_8
zurich_9
zurich_10
zurich_11