„Wizytówka Chopina”

Wystawa w Pałac Krasińskich, 2010 Warszawa, Polska

„Wizytówka Chopina” to wystawa ukazująca największą na świecie kolekcję autorskich rękopisów Fryderyka Chopina, która znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej.

Celem scenografii zaprojektowanej przez pracownię WWAA i Borisa Kudličkę, było przeniesienie zwiedzających do innej rzeczywistości, abstrakcyjnego świata kompozytora.

Firma Arser Wood Polska była generalnym wykonawcą projektu. Zakres prac obejmował wykonania i dostarczenie sprzętu wystawienniczego wraz instalacją scenografii.

Przewodnim elementem ekspozycji były cienkie paski giętej sklejki wykonane w specjalnej technologii jej wyginania, które przywodzą na myśl zarówno produkcję instrumentu muzycznego, jak i powstawanie samego utworu. Tłem dla tej instalacji była jednolita ciemna podłoga wykonana ze sklejki wywijająca się w formie ścianek z nadrukowanymi tekstami i gablot, w których umieszczone zostały eksponaty. Obszerne siedziska w tym samym ciemnym kolorze i formie podobnej do formy gablot służą jako miejsce „zanurzenia w muzyce” płynącej ze słuchawek towarzyszących zwiedzającym.

Elektroniczna wersja wystawy znajduje się na stronie internetowej: www.wizytowkachopina.pl.

Chopin_1
Chopin_2
Chopin_3
Chopin_4
Chopin_5
Chopin_6
Chopin_7
Chopin_8
Chopin_9
Chopin_10
Chopin_11